Dyskusje odnosnie fotek na surfmanii ...

Hejka

W sumie trochę czasu zastanawialiśmy się czy w ogóle wdawać się w dyskusje jakie każdorazowo prowadzone są po opublikowaniu przez nas fotek w serwisie surfmania.pl, niemniej, myślę, że trzeba sobie parę rzeczy wyjaśnić.

Surfmania.pl z całymi zasobami, w tym i fotogaleriami, przedstawia grupę amatorów windsurfingu, w większości pływających od paru sezonów i to na zbiorniku rybnickim, na którym ślizgowy wiatr pojawia się maksymalnie 2x w miesiącu. 
Tworząc tę stronę mieliśmy cichą nadzieję, że oprócz początkujących będą ją odwiedzać też i starzy wyjadacze. W przypadku tych drugich liczyliśmy na cenne rady a w zamian otrzymujemy krytykę przyjmującą formę naśmiewania. No chyba już po paru fotkach widać, że nikt z nas nie chce się nazywać profesjonalistą.

Widzimy, że główny problem dotyczy zdjęć. Dlatego, ustalmy raz i na zawsze priorytety, którymi kierujemy się podczas wybierania zdjęć do galerii.
Po pierwsze zdjęcia robione są przez pierwszą lepszą osobę, która akurat ma chwilę do dyspozycji. Trudno więc wymagać ujęć z odpowiednią ostrością i głębią.
Tak się składa, że napływa do nas spora ilość pozytywnych komentarzy ludzi, którzy po prostu ucieszyli się, że są na fotkach i sprawą drugorzędną był dla nich horyzont czy ostrość.  Niektórzy piszą na grupie, że na surfmanii spotkała go olbrzymia ilość chamstwa. Cóż, skoro argumentacja jaką Mr m otrzymał po swoim wpisie do niego nie trafiła i nadal wypatrywał niehoryzontalność zdjęć itp., to niestety ale nie dziwi nas reakcja ludzi. 
Trzeba powiedzieć otwarcie, że jeżeli mamy tylko 1 lub 2 ujęcia kumpla na wodzie, którego znamy albo jeszcze nie i może są one niedoskonałe, to i tak tę fotkę opublikujemy w galerii.  A tak nawiasem mówiąc, większości ludzi z fotek jeszcze nie znamy.

Musimy podkreślić, że jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę, a oto przykład:
zamiast pisać:
„No to ja nie o horyzoncie.
Co sie mnie rzuciło na oczy to duża ilośc żagli otaklowanych tak, że 
opierają sią na bomie :(
To jakaś nowy trend o którym nie wiem?”

można napisać:
Słuchaj kolo, pociągnij żagiel po bomie albo kup dłuższy bom bo ten może nie pasować do twojego żagla ... 


Wchodząc w świat windsurfingu jak dotąd spotykaliśmy się z niebywałą otwartości i przyjazności ludzi. Bo myślę, że to właśnie przez nich sport ten wciąga i staje się sposobem na życie niejednego z nas...  
Jak się jednak okazuje i w tym stadzie można spotkać czarne owce, całe szczęście, są one w znaczącej mniejszości.

Cóż, tyle z naszej strony.

Serdeczne pozdRUFKA
michał&marek – surfmania.pl

10-05-2006 20:57 - Morgon napisał/a:
windsurfing.pl/index.php?dzial=24&show=607 miałobyć :|
10-05-2006 20:56 - Morgon napisał/a:
http://www.windsurfing.pl/index.php?dzial=24
;). Pozdrawiam
10-05-2006 20:21 - Roman napisał/a:
Inaczej na każdym żaglu jest podana długość bomu + - 2cm co będzie jak będziesz miał za krótki albo za długi bom
kończe tą dyskusje bo nie da się ci nic wytłumaczyć najlepiej nie mocuj żagla do bomu.Pzdr
10-05-2006 20:05 - Duduś napisał/a:
No i pasuje ale te znaczki są po to aby prawidłowo wybrać żagiel po maszcie, a nie po bomie.
Na fali
10-05-2006 17:39 - Roman napisał/a:
Nie wiem jakich żgli używacie ale jak miałem Northy tam był taki system VTS były tam trzy znaki na żaglu słaby,średni i mocny wiatr na Gunie był taki znaczek z mjej strony koniec dyskusji może kiedyś się spotkamy to podyskutujemy nad wodą nie jestem żdnym wymiataczem pływam rekraacyjnie.Pzdr
10-05-2006 16:33 - Duduś napisał/a:
Oj Roman Roman... widze ciężko ci to zrozumieć. Obojętnie jaki byś wziął żagiel nawet grot z omegi to wybrzuszony żagiel będzie duużo lepiej ciągną niż wybrany na blache (lub jak wolisz prawidłowo wybrany :D).
Pozdrawiam na fali
10-05-2006 14:49 - Roman napisał/a:
Tam jest sporo osób którzy naprawde dobrze doradzają
10-05-2006 14:38 - Roman napisał/a:
Chłopaki nie równajcie tych żagli do waszych.Pzdr
10-05-2006 14:29 - Poklopac napisał/a:
Dudus ma fest racje. Zobacz Roman zdjecia chlopakow z QLUBU na http://www.qlub.com/viewer.php?f=060505&id=40

Jakon slaby nie jest w taklowaniu a zagielek mu sie opiera o bom az milo - na rec.windsurfing.pl by go kolesie rozjechali z drobiazgowa przyjemnoscia
09-05-2006 21:34 - Duduś napisał/a:
CO ty mówisz Roman??, Pływałeś kiedyś regatowo choć troche, będzie trudniejszy ale zato będzie ciągnął jak cholera. A że żagiel jest słabo wybrany to wcale nie znaczy że jest źle wybrany. Chcesz to wybieraj sobie mocno żagiel tylko nie dziw się jak będziesz stał w miejscu gdy inni na duuużo mniejszych żaglach od twojego będą śmigać koło ciebie w ślizgu.
Na fali
09-05-2006 20:56 - Marek F. napisał/a:
Ej sluchajcie ja mam poteżnego ftp.. na ktorego mozna wrzucic wszysko! i udostepnijcie mi zdiecia z soboty i niedzieli 06.05 i 07.05 ja zrobie zwykla galerie. bez zadnych komentarzy bez niczego a karzdy bedzie sobie mogl wlasne zdiecie sciagnac co wy na to ?
09-05-2006 18:00 - Roman napisał/a:
I tu się mylisz żle wybrany żagiel wcale lepiej nie będzie ciągnął
ba nawet będzie trudniejszy do opanowania.Pzdr
09-05-2006 17:38 - Duduś napisał/a:
Hehehe Żagle dlatego się opierają na bomie ponieważ są mało wybrane a co za tym idzie mają większe wybrzuszenie i lepiej ciągną, a nie dlatego że ktoś ma za mały bom.
Na fali
09-05-2006 14:42 - Roman napisał/a:
Każdy jest zadowolony jak połpywa ale poprawne wybranie żagla jeszcze ułatwia to pływanie ,żagiel nie może na całej długości dotykać bomu,poproś kogoś to ci go poprawnie sklaruje.Zdjęcia coraz lepsze tak trzymać
09-05-2006 13:40 - Morgon napisał/a:
Ja również się przyłącze. Ludzie nie bądźcie takie zgredy :|. Umiejętność śmiania się z "byle czego" to nie przekleństwo! To dar!! Widać radość życia powoli w ludziach zamiera. Wielka rufka za stronke ;). Bóg wam w wiatrach zapłać. Amen & pis ;)
09-05-2006 12:24 - tomek napisał/a:
Ja osobiście bardzo Cieszę się że powstała ta stronka i że mogę zobaczyć się na jakiejś fotce i uważam to za rewelacyjny pomysł, a jeszcze bardziej cieszy mnie jak na tej fotce mój żagiel opiera się na bomie,bo wtedy wiadomo że jakaś siła go w tamtą stronę wygieła i że to prawdopodobnie był wiatr, a jeżeli był to wiatr to prawdopodobnie spowodował że moja deska ślizgała się po wodzie :) i pewnie wróciłem zadowolony do domu, aby zobaczyć to na tej stronie :)
 (co ty na to...)
 
 Windsurfing Surfmania.pl zapodaje:    Newsy | Equipa | Spot | Linki | Nasze relacje | Fotosy | Pogoda | Filmy | Kontakt | Forum

Polecane strony:
Interaktywni.pro
Portfolio internetowe
Siatka wędkarska
Fotograf ślubny Gliwice
Wędki karpiowe 3 składowe