Krótka relacja z zawodów okiem kompletnego leszcza w temacie pompy

Na miejsce po zwiedzeniu dalszej i bliższej okolicy zawitałem do Ośrodka OPTY na start o godz 11:15 w sam raz na koniec procedury startowej i komunikat iz za 30 minut start. Rzut oka na wodę, wszyscy otaklowali 9-ki + (był limit żagla10m2) zatem na maszt poszła dla odmiany 7,5m2 i to freeride. Po chwili waliło juz 5 BFT wiec rozmiar żagielka w połączeniu z moja waga i lekka falka coraz bardziej pasował do warunków. Od razu w oczy sie rzuciła mila i fachowa obsługa zawodów ze strony OPTY - polecali frikowe browary i kiełbasy nawet przed 1szym wyścigiem.
 
Regaty ...11:45 start i kocioł miedzy bojami startowymi na maksa, katapy, stłuczki...  tylko nielicznym udawało sie opuścić to miejsce kaźni.  Jak sie wyjechało z tego pobojowiska to reszta wyścigu super - przestronnie na halsie- pełny ślizg cały czas  - mocny wiatr i prawie wolne boje. Naturalnie nie obeszło sie bez ofiar  - doszło do 2 groźnych kolizji których uczestnikami stawały się deski mieczowe czyli w roli glównej  PIOTR TEKSANSKA PILA M.O.D.. Na 1szej bojce dojechał DUDUSIA przejeżdżając mu nowiutki żagielek Northa a potem raźno powstał i dojechał ROMANA wrzynając mu sie finem w FANATICA BEE na około 15cm. Wpadki te nie wynikamy bynajmniej z braku umiejętności PIOTRA skądinąd doskonałego windsurfera tylko z potwornego przeżaglowania zawodników w tych arcyciekawych warunkach.
 
Poklopac & Dudus Wiatr nie siadał wiec liczyliśmy na szybki start do ns wyścigu. Komisja sędziowska musiała jednak wzmocnić skład obserwatorów i jak zwykle warunki ślizgowe się skończyły zanim rozpoczął sie ns wyścig. Reszta zawodów to nieustanna pompa przy wysuniętym mieczu przy prawie kompletnej flaucie i chwilowych bąkach na żagle 10m2. Pompa w wykonaniu uroczych Pań zachęcała raczej do bacznej obserwacji tych pięknych ruchów niż zaciętej rywalizacji. Szybko okazało sie, iż grupa formułowców czyli również ja skupiła sie na walce o miejsce 20-ste (przy 27 zawodnikach) kończąc wyścigi gdy mieczowcy obalali juz 3-ego browara i 4 kiełbaskę. Atmosfera na halsie w tej grupie balii czy tez drzwi wodnych pozostawała doskonała jednakże do samego końca z uwagi na fachowa obsługę zawodów przez Ośrodek OPTY-skie . Halsując w lewo i prawo zdążyłem zapoznać wszystkich z tej grupy (POZDRAWIAM GORACO!!!) i nawet zaprzyjaźniłem z ASIA (Ekipa Dzieckowice), która zajęła wartościowe 3 miejsce. Obstawiam, iż gdyby waliło do samego końca upatrywałbym w niej zwyciężczynię rywalizacji kobiet bowiem w 1szym wyścigu dojechała całej gromadzie facetów.
 
Na ostatni wyścig dotarł również JAPA i o dziwo nie wziął udziału w regatach.
 
Nie wiem kto wygrał a kto przegrał bowiem nie zostałem do ceremonii dekoracji ale fotki zwycięzców są na stronie www.wsw-wind.pl w galerii z zawodów. Ja naturalnie nie wygrałem ale bawiłem sie super, dostałem kilka fajnych gadgetow, poznałem zabawnych ludzi z innych spotow  i jak będzie prognoza na zwody to ns razem tez pojadę.
 
Poklopac

Surfuj po więcej: galeria fotosów z regat

26-06-2006 14:10 - Macio napisał/a:
Brzózka Lesiu -tak jak ja Reprezentant pięknego miasta Bytom a nie rownie "pieknej" Pszczyny. Co do surfowania to Dziecki internetowo moze i raczkują ale kazdy wie jakie surfowanie na prawde sie liczy.
13-06-2006 14:55 - ASIA napisał/a:
Hejka dzięki za bardzo sympatyczną relacje - faktycznie warunki tylko w puerwszym biegu były konkretne ale i tak sama imprezka sympatyczna - no cóż i tak nie zakupię deski mieczowej bo jak nie wieje to poprostu nie pływamy.I w tym wszystkim najprzyjemniejsza jest prędkość i jeżeli jest to możliwe to na mniejszym żaglu niż 8. Nawet ten 7.5 na którym pływałam na zawodach to jest fajny i czesto go wykorzystuje a nie ma to jak pływanie na np.5.8 i mała deswczka. Jeszcze raz pozdrufka - do zobaczenia na wodzie ale niestety ida upały i chyba z wianiem bedzie cieniutko ale zawsze jest nadzieja....
09-06-2006 00:25 - wojteksurf napisał/a:
Relacja super!!! Aż wstyd że u nas nikt tak nie potrafi(ekipa dziećkowice),ale w sferze surfowania internetowego my dopiero raczkujemy.Wygrał niejaki Brzozka(mam nadzieję że nie przekręciłem nazwiska za bardzo)zawodnik z pszczyny. Mam nadzieję że Duduś naprawił już żagielek, bo deska Romana jest teraz piekniejsza niż kiedykolwiek! A jeśli chodzi o te pompujące dziewczyny...do dziś nie mogę dojść do siebie!!! :-)) W piątek w tawernie OPTY będzie imprezka (info. wsw-wind)Zapraszamy!!!
08-06-2006 20:43 - mistral napisał/a:
THE BEST RELACJA :)
08-06-2006 20:11 - Morgon napisał/a:
O matko tyle sprzętu poszło w piz... hohoho. Dzisiejszą relację sponsorowała literka O jak darmowe kiełbaski i piwo serwowane przez fachową obsługę OPTY :D. Pozdro ;)
08-06-2006 16:18 - Duduś napisał/a:
Super relacja! :D
 (co ty na to...)
 
 Windsurfing Surfmania.pl zapodaje:    Newsy | Equipa | Spot | Linki | Nasze relacje | Fotosy | Pogoda | Filmy | Kontakt | Forum

Polecane strony:
Interaktywni.pro
Portfolio internetowe
Siatka wędkarska
Fotograf ślubny Gliwice
Wędki karpiowe 3 składowe